Deklaracja dostępności dla strony internetowej www.spkorczow.pl
Szkoła Podstawowa w Korczowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: http://www.spkorczow.pl
Data publikacji strony internetowej: 20.10.2021 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 18.10.2024 r.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia 31.03.2025 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny, korzystając z dostępnych narzędzi do oceny strony.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową w Korczowie. Osobą kontaktową jest Pani Katarzyna Tekiela, poczta@korczow.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 846871366. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
– zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
– wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
– imię i nazwisko,
– dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
– wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
– wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
1. Przed szkołą w Korczowie nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
2. Do budynku szkoły są wejścia schodami bez podjazdów. Drzwi otwierają się na zewnątrz manualnie, co może stanowić utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami.
3. Budynek posiada piwnice, parter i piętro, między którymi poruszać się można schodami.
4. Szkoła nie posiada windy, nie dysponuje pochylniami, rampami ani platformami.
5.W budynku nie ma toalet dostosowanych do osób niepełnosprawnych.
6. Do budynku jak i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
7. W szkole nie ma pętli indukcyjnej.
8. Nie ma również oznaczeń w alfabecie Brajla ani oznaczeń kontrastowych lub druku powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących, nie ma też tłumacza języka migowego. Osoby z trudnościami w poruszaniu się maja możliwość kontaktu z pracownikami szkoły po zawiadomieniu o takiej potrzebie drogą telefoniczną lub e-mailową.
Deklaracja dostępności